- Apartmány a byty - DOVALOVEC

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka


Apartmány Dovalovec Sport & Relax
Výnimočné bývanie v srdci Liptova
M A P A

Projekt Dovalovec

Je určený hlavne na bývanie pre ľudí, ktorí vyhľadávajú tichú lokalitu vzdialenú od ruchu veľkomesta, ale zároveň aj pre aktívnych ľudí, ktorí potrebujú k svojmu životu pohyb a aktivity v prírode. Je zaujímavý pre podnikateľov ako investičná príležitosť s možnosťou odpočtu DPH pri apartmánoch a štúdiách alebo aj na trvalé bývanie s možnosťou čerpania hypotéky. Areál Dovalovec je situovaný v blízkosti Liptovského Hrádku, pred mestskou časťou Dovalovo.

Areál Dovalovec je rozdelený podľa využitia na časť určenú na trvalé bývanie a časť rekreačnú – penzión so štúdiami a apartmánmi. Súčasťou penziónu je aj reštaurácia s terasou, kongresová miestnosť s kapacitou 70 osôb a herňa. Obidve časti majú samostatné vstupy a sú oddelené aj v relax zóne zeleným plotom.
V areály bude vybudované multifunkčné ihrisko, detské ihrisko, exteriérové wellness so saunami a vonkajšími kaďami a oddychová zóna. Pri obidvoch častiach budovy budú vybudované parkovacie plochy a prístrešok pre bicykle a rafty.

Bytová časť:

V bytovej časti sa nachádza 6- trojizbových bytov a 2- dvojizbové podkrovné byty s obrovskými terasami. Súčasťou každého bytu (okrem podkrovných) je jedna pivnica pri byte na príslušnom poschodí a jedna pivnica v suteréne (prístupná zvonku). Byty na prvom, druhom a treťom nadzemnom podlaží majú dve terasy, byty na štvrtom podlaží sú podkrovné s jednou terasou. Každý byt môže byť vybavený krbom.
Vedľa bytovej časti bude vybudované parkovisko a oddychová „zelená“ zóna.


Investičné Štúdiá a Apartmány:

V penzióne bude vybudovaných 8 dvojizbových apartmánov a 11 jednoizbových apartmánov s kapacitou 55 lôžok a 25 prísteliek.
Štúdiá a apartmány majú vlastnú recepciu, so sociálnym zázemím pre verejnosť, kanceláriu, prevádzkara a sklady v suteréne. Reštaurácia má kapacitu 50 osôb a terasu. K dispozícii bude aj lobby bar a kaviareň/raňajkáreň s kapacitou 50 osôb. Kongresová/spoločenská miestnosť umiestnená nad reštauráciou má kapacitu 70 osôb. Nad kongresovou miestnosťou bude priestor v podkroví určený na herňu (možnosť odpočtu DPH).

Atraktívna poloha v tichej lokalite neďaleko od mesta má predpoklady zaujať náročných klientov. Objavte viac z projektu na tejto stránke a nájdite si svoj vysnívaný byt alebo apartmán.

Služby:

Majitelia apartmánov, študií a bytov a aj návštevníci penziónu budú mať k dispozícii recepciu, kaviareň, raňajkáreň s lobby barom, reštauráciu a priestory na organizovanie osláv, podujatí, kongresov a konferencií.
V areáli Dovalovec
plánujeme vybudovať interiérové a exteriérové wellness s bazénom pod holým nebom, multifunkčné ihrisko, detské ihrisko, ako aj ďalšie atrakcie pre našich najmenších návštevníkov.
V blízkosti objektu je plánovaná zastávka raftérskej cesty.

Správcovská spoločnosť vlastníkov bytov a nebytových priestorov alebo jej dcérska spoločnosť, bude zabezpečovať okrem tradičných činností spojených so správou týchto priestorov, taktiež aj marketing a vyťažovanie. Zároveň bude poskytovať aj služby starostlivosti, napr. upratovanie, žehlenie, výmena posteľnej bielizne, výmena kúpeľňového prádla, hotelový servis, zapožičanie detskej postieľky, prenájom parkovacieho miesta, ai. podľa aktuálneho cenníka. Služby spojené s komerčným prenajímaním apartmánov, štúdií a bytov budú založené na aktívnej akvizičnej činnosti zameranej na získavanie návštevníkov využitím výbornej lokality objektu a skúsenosťou investora s podobným druhom ubytovania, s cieľom maximalizovať obsadenosť a výnosy jednotlivých majiteľov.


V  okolí areálu Dovalovec sa nachádza:

lyžiarske stredisko Jasná 30km / 25min
lyžiarske stredisko Štrbské pleso 35km / 30min
lyžiarske stredisko Žiar / Dolinky 20km / 25min
lyžiarske stredisko Závažná Poruba/Opálisko 15km / 20min
lyžiarske stredisko Lučivná 40km / 30min


Lokalita:  

Liptov je dlhodobo najnavštevovanejší región v SR. Pre turistov ponúka obrovské množstvo atrakcií a možností na strávenie dovolenky. V roku 2019 sa v regióne ubytovalo takmer 600 tisíc hostí, čo je oproti predchádzajúcemu roku nárast o 6,6%. Aké sú hlavné atrakcie rekreačnej oblasti v regióne?

Demänovská dolina, stredisko Jasná - lyžovanie, skialpinizmus, turistika.
Liptovská Mara - plochou najväčšia vodná nádrž na Slovensku, archeoskanzen Havránok.
Malinô Brdo - turistika, lyžovanie.
Vysoké Tatry, Roháče, Malá a Veľká Fatra - turistika, skialpinizmus, najmä Žiarska a Demänovská dolina. Najväčšie prírodné jazero v Nízkych Tatrách - Vrbické pleso je národná prírodná pamiatka.
Krasové doliny a Prosiecka dolina, unikátne vodné mlyny Kvačianska dolina - je jedna z najkrajších slovenských dolín vhodná aj na celodenný výlet.
Početné minerálne pramene a aquaparky - kúpele Lúčky, Ľubochňa, Korytnica, Aquaparky Tatralandia a Bešeňová, Liptovský Ján.
Demänovské jaskyne - Jaskyňa slobody a Ľadová jaskyňa - jedna z prvých známych jaskýň na svete.
Najväčší hrad Liptova - hrad Likava je jedna z najväčších hradných stavieb na území Slovenska. Hrad a kaštieľ v Liptovskom Hrádku a skanzen - Vlkolínec, ktorý je od roku 1993 pamiatka UNESCO. Múzeum Liptovskej dediny Pribylina, nálezisko keltov na Havránku…

( ► AKTIVYTY V OKOLÍ ◄ )


( - Užitočné odkazy - )

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky